Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
::
تقویم و فرمها

AWT IMAGEتقویم آموزشی مصوب

AWT IMAGE آئین نامه های مصوب

AWT IMAGEبرنامه امتحانات

AWT IMAGE برنامه هفتگی

AWT IMAGEفرمهای آموزشی

AWT IMAGEفرمهای آزمایشگاه

..
کتابخانه

لیست کتابهای فارسی و لاتین، پایان نامه و سمینارهای دانشکده شیمی

سایت اسماء

..
سمینارهای معتبر ملی

انجمن شیمی ایران

مرجع دانش

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه تکمیلی : ضوابط و مدارک لازم برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ورودی بهمن98
:: اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 98 پردیس دانشگاهی
:: شانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۲ | 
دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی
 

خانم زهرا علی­رضوانی دانشجوی دکتری شیمی، در تاریخ 98/8/14 از رساله دکتری خود تحت عنوان" تهیه و شناسایی نانو کاتالیزورها بر پایه ایزوسیانورات و ملامین و کاربرد آن­ها در واکنش­های تراکمی و واکنش­های اکسایشی "با راهنمایی جناب آقای دکتر محمدقربان دکامین  دفاع خواهدکرد.
    استاد راهنمای اول: جناب آقای دکتر محمدقربان دکامین
  استاد مشاور: جناب آقای دکتر علی ملکی
  هیات داوران: جناب آقای دکتر عیسی یاوری (داور مدعو )، جناب آقای فیروز مطلوبی مقدم ( داور مدعو)، سرکار خانم شهرزاد جوانشیر ( داور داخلی)، جناب آقای حسین غفوری ( داور داخلی)
 
  این جلسه ساعت  16 روز سه شنبه در آمفی تئاتردانشکده مواد برگزار خواهد شد.
 
چکیده : در سال­های اخیر، نگرشی سازگار با محیط زیست به علم شیمی و فرایند­های صنعتی باعث به وجود آمدن چالش­های فراوان در صنعت، بخش­های دانشگاهی و زمینه­های تحقیقاتی گردیده است. در این راستا مجموعه­ای از فناوری­ها، مسیرهای جدیدی را در استفاده از کاتالیزور­های قابل بازیافت، انتخاب حلال­های غیر مضر برای محیط زیست، یافتن مسیرهای جدید در سنتز مواد، اصلاح گزینش­پذیری واکنش­ها، تولید مواد ضایعاتی کمتر، پرهیز از به­کارگیری مواد سمی  و جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان مطرح می­نمایند.
با توجه به اهمیت نگرش ذکر شده، در این پژوهش کاتالیزور­های ناهمگن جدید برپایه ملامین و ایزوسیانورات با موفقیت تهیه شد و از آن در سنتز مشتقات سیانوسینامونیتریل، مشتقات نیکوتینونیتریل و مشتقات آکریدین­دی­اٌن استفاده شد که نتایج مطلوبی را به همراه داشت. علاوه بر آن با نشاندن نانوذرات اکسید آهن و مس بر بستر کاتالیزور تهیه شده بر پایه ملامین، واکنش اکسایش بنزیل الکل­های مربوطه برای به دست آوردن بنزآلدهیدهای مربوطه و در ادامه تراکم نووناگل نیز در شرایط ملایم انجام گرفت. از مزایای روش ارائه شده می­توان به بهره­ قابل قبول محصولات، خالص­سازی آسان و ارزان فرآورده­ها، جداسازی آسان از محیط واکنش، قابلیت بازیابی و استفاده چندباره کاتالیزور­های معرفی شده بدون کاهش عملکرد، پایداری قابل ملاحظه در محیط واکنش و حلال­های آلی و در مجموع، هم­راستایی با اهداف شیمی سبز اشاره کرد.  
 
 
دفعات مشاهده: 297 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش

تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام - خیابان دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده شیمی - کدپستی 1674613114
Information: Phone+98 21 77240540-50 / Letter Email Us Selected Contacts | About this site | Privacy policies | © 2007 Iran University of Science & Technology