Home Home Information Contact Site Map Library
English Site
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور پژوهش::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
::
تقویم و فرمها

AWT IMAGEتقویم آموزشی مصوب

AWT IMAGE آئین نامه های مصوب

AWT IMAGEبرنامه امتحانات

AWT IMAGE برنامه هفتگی

AWT IMAGEفرمهای آموزشی

AWT IMAGEفرمهای آزمایشگاه

..
کتابخانه

لیست کتابهای فارسی و لاتین، پایان نامه و سمینارهای دانشکده شیمی

سایت اسماء

..
سمینارهای معتبر ملی

انجمن شیمی ایران

مرجع دانش

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: شانزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
:: دعای روزهای مهمانی خدا
:: ضیافت الهی
..
:: ّبرگزاری دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۲ | 
دفاعیه دکتری در دانشکده شیمی
خانم  معصومه مولائی دانشجوی دکتری شیمی، در تاریخ 97/9/24 از رساله دکتری خود تحت عنوان" بررسی و طراحی مواد الکترودی آلی کارآمد برپایه نانومواد جهت کاربرد در باتری­های یون سدیمی با استفاده از روش­های محاسباتی مکانیک کوانتمی" با راهنمایی آقای دکتر سید مرتضی موسوی خوشدل دفاع خواهدکرد.
    استاد راهنمای اول: دکتر سید مرتضی موسوی خوشدل
 
  هیات داوران: دکتر بهشته سهرابی- دکتر حسین غفوری- دکتر مینا غیاثی- دکتر رسول عبدا... میرزایی
  این جلسه ساعت  9 روز شنبه در سالن کنفرانس دانشکده شیمی برگزار خواهد شد.
  چکیده :
با توجه به محدودیت­های حاضر برای کاربرد وسیع­ باتری­های یون لیتیومی، از قبیل محدودیت منابع لیتیوم و روند افزایشی  قیمت آن، لزوم طراحی باتری­ها یون سدیمی به عنوان جانشین احتمالی باتری­های حاضر، حس می­گردد. مهم­ترین مسئله جهت کاربرد باتری­های یون سدیمی­، طراحی مواد الکترودی مناسب با ویژگی­هایی از قبیل زیست تخریب پذیر بودن، استحکام مناسب ساختار در برابر ورود و خروج یون­های سدیم، ظرفیت ویژه بالا، توان و عمر چرخه­ای مناسب می­باشد.
در این مطالعه کارایی چندین ماده آلی و ترکیب آن با زیرلایه گرافن، برای افزایش هدایت الکتریکی و پایداری، جهت کاربرد در الکترود باتری یون سدیمی، مورد ارزیابی قرار می­گیرد. هم­چنین کارکرد زیرلایه نسبتا جدید کربونیترید گرافیتی، و ساختار آلایش یافته این ماده با اتم فسفر، و هم­چنین کامپوزیت آن با گرافن به عنوان ماده الکترودی بررسی می­شود.
نتایج حاصل از بررسی مولکول­های آلی فوران 2 ، 5- دی کربونیتریل، و تتراسیانید بنزن، نشان­دهنده قابلیت بالای این مولکول­ها در جذب اتم­های سدیم در محدوده مناسب برای الکترود آندی هستند. اتصال این مواد به گرافن، جهت رفع معایب و ایجاد پایداری برای این ساختارها، سبب افزایش کارایی آن­ها به عنوان ماده الکترودی آندی می­گردد، به طوری که ظرفیت­هایی معادل mAh.g-1245 و mAh.g-1 180 را به ترتیب ارائه می­دهند. محدوده ولتاژ محاسبه شده آن­ها در حدود 0 تا 2 ولت و مناسب برای کارکرد آندی می­باشد.
صفحه کربونیترید خالص، مقادیر انرژی جذب بسیار قوی برای اتم­ها سدیم ارائه می­دهد که این مقادیر بسیار بالا، قابل کاربرد برای الکترود آند نیست و اصلاح این ساختار، با اتم فسفر، سبب افزایش هدایت الکتریکی و از طرفی سبب اصلاح ساختار جهت کارکرد آن در الکترود آند خواهد بود.
 
 
دفعات مشاهده: 231 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش

تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام - خیابان دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده شیمی - کدپستی 1674613114
Information: Phone+98 21 77240540-50 / Letter Email Us Selected Contacts | About this site | Privacy policies | © 2007 Iran University of Science & Technology